Masz pytanie?

Wydawnictwo HERBA POLONICA


 
Kwartalnik Herba Polonica, ISSN 0018-0599
Wydawca: Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

 

Kwartalnik Herba Polonica jest wydawany nieprzerwanie od 1955 roku i stanowi jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej specjalistyczne czasopismo naukowe poświęcone postępowi w zakresie uprawy, hodowli, badań fitochemicznych, farmakologicznych i klinicznych roślin zielarskich; zamieszcza artykuły eksperymentalne i przeglądowe. Herba Polonica znajduje się na liście recenzowanych polskich czasopism naukowych. Według aktualnego wykazu czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki  i Szkolnictwa Wyższego za umieszczoną w Herba Polonica publikację naukową przyznawanych jest 7 punktów. Wszystkie artykuły są dostępne w systemie open-access na stronie domowej czasopisma (www.herbapolonica.pl).

W skład Rady Redakcyjnej czasopisma wchodzi wielu czołowych przedstawicieli nauk rolniczych, farmaceutycznych i chemicznych z kraju oraz z zagranicy. Herba Polonica jest indeksowana/abstraktowana przez wiele liczących się czasopism przeglądowych, m.in. przez International Pharmaceutical Abstracts, Medicinal and Aromatic Plants Abstracts, Review of Aromatic and Medicinal Plants, Herbalia, Nouvelle Revue de Phytothérapie Pratique, CAB Abstracts oraz w bazach danych AGRO i Global Health. Herba Polonica jest umieszczona w bazie Master Journal List Thomson Reuters, Filadelfia, USA. Wersja elektroniczna wchodzi w skład kolekcji czasopism naukowych koncernu wydawniczego De Gruyter, którego marka jest synonimem wysokiej jakości publikacji naukowych, prezentujących rzetelne wyniki badań.

 

Wysłanie pracy do druku w kwartalniku HERBA POLONICA gwarantuje:

  • rzetelną ocenę pracy przez renomowanych recenzentów,
  • terminowość druku,
  • wysoki poziom edytorski,
  • dostęp do artykułu przez szeroką listę serwisów abstraktowych (dzięki współpracy z wydawnictwem De Gruyter) i stronę domową czasopisma.

Wszelkie informacje dot. regulaminu dla autorów dostępne są na stronie www.herbapolonica.pl
 

 

 

Strona główna         O nas        Polityka Jakości        Oferta        Projekty R&D        Aktualności        Kontakt
LOGO Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

Instytutu Włókien Naturalnych
i Roślin Zielarskich
Centrum Badawczo Rozwojowe Farmakoanaliz Roślin Leczniczych
Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich ul. Karola Libelta 27 61-707 Poznań
Usługi laboratoryjne, opiniowanie suplementów diety, ocena dokumentacji środków
ochrony roślin, raporty eksperta dotyczące rejestracji produktów leczniczych,
komórki macierzyste, konferencje naukowe, kursy i szkolenia...
Realizacja: Dpl Agency